Gry planszowe były bardzo popularne przed erą komputerów. Starsze pokolenie całymi dniami i wieczorami mogło zagrywać się w różnego rodzaju gry towarzyskie, gry karciane. Były to gry dla całych rodzin, które bawiły i uczyły całe pokolenia.

Zabawa dla całej rodziny

                Od jakiegoś czasu gry planszowe dla całych rodzin przechodzą istny renesans. Wiele klasycznych pozycji otrzymuje swoje reedycje, osadzone w różnych uniwersach i światach z bajek, dzięki czemu łatwiej przyjdzie nam przyciągnąć do nich nasze pociechy. Gra dla dzieci zawierająca postacie z ich ulubionych bajek to istny strzał w dziesiątkę. Odciągniemy nasze maluchy od komputera i będziemy mogli spędzać z nimi czas na wspólnej zabawie przy grach planszowych. Wybór jest naprawdę spory i jest z czego wybierać.

Gra i nauka

                Gry planszowe niosą ze sobą jeszcze jedną korzyść, mianowicie mogą być równocześnie grami edukacyjnymi. Na rynku jest wiele pozycji, które pozwalają na świetną zabawę, a jednocześnie zmuszają dzieci do myślenia i nauki nowych rzeczy. Wspomaga to ich rozwój oraz poszerza horyzonty. Jeżeli dzieci są jeszcze w wieku kiedy czytanie książek sprawia im problem, można wspomagać ich wyobraźnie wspólną zabawą przy grach logicznych czy grach strategicznych. Jak widać opcji jest naprawdę sporo by wspomagać rozwój naszych pociech. Nie twierdzę, że granie w gry komputerowe jest złem, ale nie może być jedyną rozrywką dzieci. Bawmy się z nimi przy różnych grach, tak aby czuły się zauważane.