Zabawa na trampolinie daje ogromną frajdę nie tylko dzieciom, które mogą w ten sposób zużyć energię czy po prostu świetnie się bawić, ale także rodzicom. Wszak trampolina, poprzez wysiłek fizyczny, pozwala produkować endorfiny niezależnie od wieku użytkownika.

Stosowanie się do zasad podanych przez producenta to klucz do bezpiecznej zabawy na trampolinie. Dzięki temu, zmniejszamy do minimum ryzyko kontuzji, a tym samym zapewniamy sobie przyjemność z gimnastyki na trampolinie. Kupując trampolinę warto pamiętać o kilku zasadach do zastosowania. Ważnym jest, żeby trampolina została rozstawiona zgodnie z instrukcją. Trampolinę należy ustawić w odległości co najmniej dwóch metrów od płotu, siatki, ściany, a także z dala od drzew, a przed każdym użyciem należy sprawdzić czy nic nie ma bezpośrednio pod trampoliną. Warto również pamiętać o zastosowaniu specjalnego pokrowca, który uchroni trampolinę przed deszczem.

Warto również pamiętać, że wybór trampoliny dla dzieci nie powinien odbywać się „ad hoc”. Zakup ten warto przemyśleć i zapoznać się z szeroką ofertą firm produkujących trampoliny. Zwróćmy szczególną uwagę na parametry jakości wykonania, wielkości średnicy i maksymalnego obciążenia modelu. Istotnym jest również, by trampolina posiadała siatkę zabezpieczającą.

Trampolina dla dzieci powinna mieć maksymalne obciążenie na poziomie nie mniejszym niż 140 kg, ze względu na możliwość skakania w tym samym czasie nawet trójki dzieci, ze względu na poziom bezpieczeństwa. Dodatkowo średnica trampoliny nie powinna być mniejsza niż 2,5-3 m. Trampolina ogrodowa to cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem urządzenie do gimnastyki i rekreacji. Warto jednak „z głową” dokonać jej zakupu, by zabawa była bezpieczna.