Wszystkie służby na pokład! Ratowanie wszystkich w kłopocie i niebezpieczeństwie to nie tylko domena dorosłych. Odgrywanie scenek przez najmłodszych może być nie tylko dobrą zabawą ale również uwrażliwienie dziecka na problemy i pomoc innym w chwilach ich słabości.

Latające

Wśród ciekawych propozycji zabawek nie tylko z działu ratownictwa można wymienić choćby całą gamę latających gadżetów. Należą do nich zarówno helikopter Barbie, jak również wyspecjalizowane Quadracoptery czy odrzutowce Psiego Patrolu.

Pływające

Jednostki wodne mają wielu fanów. Poza ratującym z wody, lądu i powietrza Strażakiem Samem możemy tu znaleźć kutry ratujące, łodzie, skutery. Wszystko po to, by jak najefektywniej ratować przewrócone pontony i wyciągać z wody pływających ludzi.

Lądowe

Ważne jest, by pojazdem można było dostać się w możliwie jak najwięcej miejsc. Pomocnymi okazują się pojazdy, które swobodnie poruszają się po drogach, wzniesieniach, w miejskich korkach i w kanionie. W walce z niebezpieczeństwem niezwykle przydatnymi okazują się także znajdujące się na zwykłym wyposażeniu jednostek wozy służb: straży pożarnej, pogotowia i policji.

Przeszkody

Zabawa zawsze staje się bardziej fascynująca, gdy poza żywiołem czy wypadkiem mamy do czynienia z przeszkodami albo rzeczami, które należy wykonać przed przystąpieniem do akcji albo tuż po niej. Ogromne tory z pojazdami, zjazdami, pętlami i mnóstwem przeszkód to jest to z czym muszą sobie poradzić mali ratownicy, a do tego są wspaniałym prezentem na dzień dziecka.