Nie od dziś wiadomo, że większość dzieci można bez chwili zawahania nazwać małymi odkrywcami. Wszystkie z nich, od pierwszych dni życia, poznają świat z każdym dniem na nowo i codziennie odkrywają nowości, o których wcześniej nie miały pojęcia. Warto zadbać o to, by nasze dzieci były ciekawe świata nie tylko do szóstego roku życia, ale również pielęgnowały tę niesamowitą cechę przez jak najdłuższy czas. Jedni powiedzą, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła. Inni natomiast, w tym my, uważają, że ciekawość świata przez całe życie może doprowadzić tylko do dobrych rzeczy. Osiąganie kolejnych sukcesów, zdobywanie znajomości i poznawanie świata jest możliwe jedynie dzięki ciekawości. Czy można ją pielęgnować? Jeśli tak, to w jaki sposób? Znamy kilka tytułów, które pozwolą pielęgnować ciekawość świata naszych dzieci. Zestawy doświadczalne zwiększą wiedzę naszych pociech, pomogą poznać zupełnie nowe obszary życia i co najważniejsze, zaciekawią!

Zestawy doświadczalne – jakie wybrać?

Bywa niestety tak, że u niektórych dzieci ta ciekawość świata jest nieco uśpiona. I co wtedy? Najlepszym rozwiązaniem bez wątpienia będą zestawy doświadczalne, których pojawia się coraz więcej na zabawkowym rynku. Do największych dystrybutorów tego typu asortymentu należy Clementoni oraz Dante. To dzięki nim wasze dzieci rozbudzą w sobie ciekawość i będą mogły stworzyć chociażby własny salon urody. To właśnie zestaw Clementoni Salon urody polecamy zwłaszcza dziewczynkom, które od najmłodszych lat marzą o otwarciu własnego salonu piękności. Dziewczynki będą miały okazję poznać tajniki pracy kosmetyczki oraz wykonać najłatwiejsze z nich na mamie lub siostrze. Jeśli chodzi o małych chłopców, tutaj pole do popisu jest równie duże. Laboratorium zwariowanej anatomii pomoże w zapoznaniu się z funkcjonowaniem organizmu człowieka, a także umożliwi wcielenie się w rolę zwariowanego naukowca. Gwarancja zabawy bez końca!

W Świecie Zabawek nie brakuje również innych zestawów do majsterkowania i doświadczania nowych przygód. Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy, będą w stanie poznać nowości, o których wcześniej nie mieli zielonego pojęcia. Być może również my, jako rodzice, poznamy ciekawostki z dziedzin życia, które do tej pory były nam obce. Jedno jest pewne – każdy odejdzie od tych zestawów bogatszy o niezbędną wiedzę.