Znają go chyba wszystkie dzieci na całym świecie. Jest to również najbardziej popularny hydraulik, znany także przez tych, którzy pełnoletniość już dawno mają za sobą. Super Mario powrócił w wielkim stylu. Najpierw za jego reaktywację wzięli się projektanci LEGO, a już na samym początku roku szkolnego 2022/23 pojawi się również w kinach. Zestawy LEGO Super Mario okazały się strzałem w dziesiątkę i posiadają wiele wzorów, które znalazły swoją grupę docelową. Kto do niej należy i jakie zestawy są najchętniej wybierane?

LEGO Super Mario – co wybrać?

Gra stworzona jeszcze w latach 80. XX wieku, święciła swoje sukcesy jeszcze długo po jej produkcji. Przez wiele następnych lat, aż do dziś, grają w nią ludzie na całym świecie. Jest to jedna z tych produkcji, do których warto wrócić po latach. Jednocześnie mamy pewność, że nie wynudzimy się przy niej, jak w przypadku innych gier. Odpowiadający za produkcję Japończycy, stworzyli ponadczasowy produkt, który nawet po kilkudziesięciu latach jest wciąż jedną z chętniej odtwarzanych produkcji na świecie. Super Mario to już nie tylko gra komputerowa, ale globalna marka, która występuje wszędzie, gdzie akurat postanowimy się znaleźć. Super Mario będziemy mieli okazję zobaczyć w najbliższym czasie również w kinach. Pod koniec września zaplanowano premierę Super Mario Bros. The Movie, za którą będą odpowiedzialni twórcy Młodych Tytanów oraz kilku ekranizacji spod szyldu LEGO.

Co łatwe do przewidzenia, Super Mario doczekał się także odsłony w postaci klocków LEGO. Podążający za wszelakimi trendami projektanci, stworzyli mnóstwo zestawów, które w wielu przypadkach uzupełniają się kolejnymi wersjami dodatkowymi. Fabuła tych zestawów rozbudowano nieco bardziej, niż chociażby w przypadku klasycznej wersji gry. Do najpopularniejszych zestawów należą te rozszerzające podstawowe wersje. Jest to m.in. Sterowiec Bowsera, ale również Walka z Reznorami czy Zabawa w straszonego w rezydencji Luigiego. Każdy z nich można ze sobą łączyć, a biorąc pod uwagę to, że zestawów LEGO Super Mario jest blisko 100, można stworzyć bardzo ciekawą historię ze wszystkich połączonych wersji klocków. Świat Zabawek nie byłby tak barwny bez klocków LEGO, a świat gier bez Super Mario. Połączenie obu poskutkowało czymś wielkim, co nie może przejść bez echa fanów gry i samych klocków.