Młode pokolenie kojarzy gry tylko z konsolami lub komputerami. Rozwój technologiczny sprawił, że urządzenia te są powszechne w każdym domu a dostęp do różnego rodzaju gier jest powszechny i prosty. Grani w gry komputerowe to nic złego, niektóre gry zręcznościowe wręcz wspomagają rozwój dzieci, zwiększają ich szybkość reakcji czy logicznego myślenia itd.

Zabawa dla całej rodziny

                Gry komputerowe to na szczęście nie jedyna forma rozrywki jaka jest dostępna na rynku. Istny renesans przeżywają gry planszowe, które kiedyś przyciągały całe rzesze entuzjastów. Gry strategiczne, gry logiczne, gry rodzinne czy dla dzieci, wszystko bez prądu przy maksymalnej dawce zabawy. Ich olbrzymią przewagą nad komputerowymi odpowiednikami jest możliwość uczestnictwa większej liczby graczy przy jednym stole czy na jednym dywanie. Oczywiście na konsoli czy komputerze można grać online, ale przyznacie sami, że to nie to samo.

Bawią i uczą

                Wybierając planszówkę do domu dla siebie i dzieci, warto zadbać o aspekt edukacyjny danej pozycji, zanim się na nią zdecydujemy. Na rynku jest naprawdę bogata oferta różnego rodzaju gier edukacyjnych czy gier logicznych dla dzieci. Często są one osadzone w światach z ulubionych bajek naszych dzieci, dzięki czemu łatwiej będzie nam je do nich przyciągnąć i zachęcić do wspólnej gry i zabawy. Należy jednak pamiętać, że gry mają przede wszystkim bawić naszych najmłodszych, nauka i rozwój to aspekt drugorzędny. Pamiętajmy nic na siłę, na naukę jeszcze przyjdzie czas.